Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Dla rodziców

HARMONOGRAM DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI W ROKU SZK.2023_24
(poniżej w załączniku)
 
RODZICU!
Co można zrobić przez blisko ???? 5 godzin dziennie?
???? Przeczytać ok. 200 stron książki,
???? przejechać samochodem z Warszawy na Hel,
????‍♀️ spalić ok. 2000 kcal podczas jazdy na rowerze oraz być online ...
Według danych z raportu NASK „Nastolatki 3.0” młodzież obecnie spędza w sieci średnio 4 godziny i 50 minut dziennie, w weekendy i dni wolne czas ten wydłuża się do 6 godzin i 10 minut. Co sprawia, że młodzi ludzie tak chętnie wybierają obecność w świecie online?
Sprawdźcie więcej informacji na temat zachowań polskich nastolatków w internecie i opinii młodych na temat sieci w naszej najnowszej odsłonie "Cyberbezpiecznej biblioteczki" ???? https://it-szkola.edu.pl/news,art,551

 

23 lutego - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

7 lutego 2023 r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r.

Zapraszamy dzieci i rodziców na stronę internetową https://liblink.pl/ZAfx1GhbGc, na której znajdują się materiały edukacyjne - filmy dla młodszych i starszych dzieci (min. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online, Młodzi w Internecie, Zagrożenia online, Standardy bezpieczeństwa, Pomoc telefoniczna, Profilaktyka, Na zawsze, dla młodszych dzieci np. Plik i Folder, Necio, Owce w sieci i inne).

 

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH W ROKU SZK. 2023/2024:

  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego i matematyki,
  • zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia korekcyjno – kompensacyjne,
  • zajęcia rozwijające zainteresowania multimedialne,
  • zajęcia rozwijające kreatywne myślenie,
  • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zdobywamy swoje "pierwsze prawo jazdy"
  • zajęcia rozwijające zainteresowania fotograficzne,
  • koło informatyczne

 

 

 

 

 

ROK SZK. 2019/20

WARSZTATY DLA RODZICÓW 5.11.2019r.

1. Substancje zabronione: narkotyki, dopalacze.
Rozpoznawanie osób będących pod wpływem środków psychoaktywnych

Cel: Dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególnie uwagę w kontakcie z dzieckiem, jeśli istnieje podejrzenie o braniu substancji psychoaktywnych. Przedstawione zostaną najpopularniejsze akcesoria tzw. "schowki" do substancji psychoaktywnych, w których młodzież przechowuje środki. Zaprezentowane będą opakowania po substancjach i omówiony wpływ środków na organizm oraz objawy, które mogą się pojawić po ich przyjęciu, a na które powinien zwrócić uwagę rodzic. Trenerka wskaże, gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów do rozmowy z dzieckiem nt. narkotyków.

Osoba prowadząca: Katarzyna Kudyba - właścicelka  EDUKATORA , pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy oraz cyberprzemocy. Ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu substancji psychoaktywnych, jak i ich rodzinami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci, i młodzieży.

2. DZIECKO W PRZESTRZENI WITRUALNEJ - MOŻLIWOŚCI I GRANICE

Cel: Zobaczą Państwo konkretne przykłady stron, filmów, patotreści, które znają i oglądają dzieci. Dowiecie się Państwo, na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej, gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w Internecie, jak i kiedy rozpocząć rozmowę z dzieckiem o zagrożeniach w sieci. Omówiony zostanie kontent kanałów na YouTube zagrażający prawidłowemu rozwojowi dzieci imłodzieży. Prowadząca przedstawi challenge, gry i strony intrenetowe zagrażające bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu ich użytkowników.

Osoba prowadząca: Katarzyna Kudyba - właścicelka  EDUKATORA , pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy oraz cyberprzemocy. Ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu substancji psychoaktywnych, jak i ich rodzinami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci, i młodzieży.

 

ROK SZK. 2017/18

WARSZTATY DLA RODZICÓW 27.11.2017r.

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

 

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w Internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas korzysta z sieci codziennie, choć spędza w niej różną ilość czasu. Używają jej zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci i młodzież. Bezpieczeństwo w sieci dotyczy wszystkich korzystających z niej osób.

 

Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych, dlatego włączyliśmy się w realizację projektu „Cybernauci”. W ramach projektu zaproszona do szkoły Emisariuszka poprowadzi zajęcia z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

 

Dlatego chcemy bardzo serdecznie zaprosić Państwa na krótkie spotkanie z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, w trakcie którego dowiecie się, w jaki sposób można posłużyć się Internetem jako narzędziem pomocnym w rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z używania sieci, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami.

 

Emisariusze Bezpiecznego Internetu to grupa 57 osób, wybranych spośród kilkuset kandydatów. Są to osoby  profesjonalnie przygotowane do pełnienia swojej roli. Przeszli szereg szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz pogłębiających ich umiejętności trenerskie, a zajęcia przez nich prowadzone zbierają bardzo dobre noty.

 

Projekt Cybernauci jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl.

 

Projekt jest realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+” i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Przekaż 1,5 %

E-SKARBONKA

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Tabliczka mnożenia

Darmowy program do nauki tabliczki mnożenia/Aztekium

http://aztekium.pl/mat.py?lang=pl&kateg=M-100

 

Zegar

Imieniny

Imieniny: