Wolontariat Małego Misia

Wiktor i Wiktoria - rodzeństwo,
którego życie toczy się w rytmie
walki o zdrowie!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji niesienia pomocy dla rodzeństwa

Wiktora i Wiktorii Andalukiewicz w ramach akcji Mikołajkowej  „Mały Gest – Wielki Cel”

Wiktor ma 9 lat, urodził się z przepukliną oponowo rdzeniową kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym. Przeszedł 2 operacje kręgosłupa, 2 operacje nóżek, sepsę
i zapalenie opon mózgowych. Chłopiec nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga natychmiastowej rehabilitacji ruchowej. Obecnie uczęszcza do III klasy i bardzo dobrze się uczy.Wiktor uwielbia bajkę Psi Patrol.

Wiktoria jest uczennicą kl. VI, co rok otrzymuje  świadectwo z wyróżnieniem. Niestety dziewczynka dużo dni opuszcza, gdyż choruje na astmę oskrzelową, AZS - atopowe zapalenie skóry, alergie, refluks przełyku i skoliozę. Wiktoria marzy o wrotkach Lubi też rysować.

~Dzieci nie mają alergii pokarmowych. Lubią słodycze.
~Rodzina potrzebuje chemii: proszków do prania, płynów, szamponów, pasty do zębów
~Wiktor potrzebuje pampersów 20-25 kg.
Koordynatorki akcji: p. Anna Nosal i p. Monika Robaszek