Akcja POMAGA(J)MY DZIECIOM w Afryce

Szukamy Aniołów!

4 i 5 stycznia br. uczniowie PZSG w Szczepocicach obejrzeli prezentację multimedialną „Przedziwna podróż”, która została przygotowana i przekazana szkole (wraz ze skarbonkami i cegiełkami)  przez Fundację „Wszyscy jesteśmy Aniołami”.

Fundacja ta chce wybudować studnię i szkołę w Etiopii, w miejscowości Telfetit. Jest to miejscowość położona w górach, liczy około 15 tysięcy mieszkańców. Nie ma tam elektryczności, a największym problemem jest brak dostępu do wody. Susza sprawia, że ludzie nie mogą uprawiać ziemi, co prowadzi do głodu i dużej śmiertelności. Dzieci z Telfetit pokonują pieszo około 9 km do szkoły, by po powrocie (razem 18 km) zajmować się wypasem bydła i zbieraniem drewna na opał. Fundacja „Wszyscy jesteśmy Aniołami” wierzy, że dzięki pomocy dzieci z polskich szkół możliwe będzie zapewnienie  miejscowej ludności podstaw normalnego życia.

Włączając się do akcji pomagamy nie tylko Afryce, ale również uczymy nasze dzieci tego, co bezcenne - troski o los drugiego człowieka.

Pomoc innym narodom kształtuje w postawach młodych ludzi empatię, poczucie solidarności oraz tolerancję dla innych kultur. Dzięki zaangażowaniu w pomoc młodzi uczą się również kreatywności działania, otwartości i zrozumienia na los innych osób. Wierzymy, że postawy te są niezwykle uniwersalne i potrzebne w dzisiejszym świecie. Dlatego zachęcamy do włączenia się w nasze działania.

Szkoły, które w najbardziej oryginalny sposób podejmą akcję, a także te, które w proporcji na jednego ucznia zgromadzą najwięcej środków, otrzymają nagrodę specjalną – wstęp na koncert Kamila Bednarka oraz wspólne zaśpiewanie na scenie z artystą jednego z jego utworów.

Pomoc dzieciom z Afryki

Utworzono dnia 26.01.2017, 20:36