Innowacja "Dotknij. poczuj, zobacz..."

Innowacja pedagogiczna pedagoga specjalnego mgr Darii Sadawy pt." Dotknij, poczuj, zobacz" to zajęcia plastyczno-sensoryczne w oddziale przedszkolnym.

W roku szkolnym 2023/2024 grupa przedszkolna realizuje innowację  Dotknij, poczuj, zobacz. Dzięki innowacji dzieci uczą się wszystkimi zmysłami, poprzez węch, słuch i dotyk.
Główne cele innowacji to:

- wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,
- integracja dzieci oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
- niwelowanie napięć emocjonalnych.

Realizacja projektu polega na organizowaniu dzieciom zabaw badawczych i wykonywaniu różnorodnych eksperymentów pod nadzorem nauczyciela i po otrzymaniu dokładnej instrukcji. Nasi podopieczni mają już za sobą pierwsze doświadczenia.

W trakcie realizacji innowacji dzieci kształtują swoją sprawność motoryczną, prawidłową koordynację, zwłaszcza oczu i rąk oraz łatwego odbioru informacji słuchowych.
Dzięki innowacji dzieci będą się rozwijać nie tylko intelektualnie, ale i społecznie.
Wprowadzona innowacja pozwali na przyjemne spędzenie czasu, przy jednoczesnym uczeniu się i zdobywaniu umiejętności, pozwalających na ekspresyjne wyrażanie siebie, na wyzwalanie radości, twórczości, pomysłowości.